среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Исчезнатата 14 – годишна Ивана пронајдена мртва

i

Поврзани вести

Четиринаесетгодишната Ивана Подрашчиќ која беше пријавена за исчезната пред повеќе од два месеци е пронајдена мртва во напуштена куќа во Раковица.

Како што пишуваат српските медиуми инспекторите успеале да го разрешат ова свирепо злосторство, а човекот за кој постои сомнеж дека е убиецот, и кој има дебело криминално досие, веќе е уапсен.

Девојчето, според тврдењата на родителите, на 29. јули излегло со пријателите и оттогаш никому не се јавило. Нејзиното исчезнување во полиција го пријавил нејзиниот татко.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести