петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Исчезнатата малолетничката од Куманово им се јавила на родителите

pol

Последни вести

Седумнаесет годишната кумановка  кое вчера попладне била пријавена за исчезната се јавила на своите родители и им кажала каде се наоѓа, информираат од кумановската полиција.

Повеќе детали за овој случај од полицијата не соопштуваат. Вчера таткото на девојчето 49 годишниот А.К. пријавил во полициската станица во Куманово дека околу седум часот неговата 17 годишна ќерка се оддалечила од дома во непознат правец.

Најчитани вести