понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Исчезнатата старлета пронајдена мртва во удрен автомобил

sladjana-guduras-foto-facebook-1418741714-599464

Последни вести

Безживотно женско тело е пронајдено во удрен автомобил марка „голф“, со босански регистарски таблички во канал покрај патот Сремска Рача – Кузмин. Се верува дека телото е на исчезнатата пејачка Слаѓана Гудураш (27).

Пејачката и старлета од Бања Лука исчезна во среда вечерта.

Автомобилот е пронајден покрај опасна кривина која не била обележана со знак и без заштитна ограда, на местото каде поради густата магла видливоста е намалена.

Причините за сообраќајната несреча допрва ќе се утврдуваат.

Најчитани вести