вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исчезнатата жена од Чифлик пронајдена мртва

ciflik

Последни вести

Мештаните од кочанското село Чифлик, по еднонеделна интензивна потрага, долж коритото на реката Брегалница, го пронајдоа телото на исчезнатата соселанка Љубица Стаменкова.

Според сопругот Благоја, безживотното тело, во таканаречен воден густеж, заглавено во подводни гранки од дрво,  го пронашол нивниот син, на стотина метри низводно од мостот, од каде се претпоставува дека, Љубица со скокање во сеуште надојдените и брзи води на Брегалница си го одзела животот, пишува Канал 5.
Пред една недела, 55 годишниот Стаменков, во полиција го пријавил исчезнувањето на сопругата, која во последните два месеци покажувала нарушено ментално здравје, но и на неколкупати најавила самоубиствени намери.

По увидот од  надлежните истражни органи, телото на починатата ќе биде предадено на семејството.

Најчитани вести