понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Исчезнатото девојче од Демир Капија се врати дома

missing-person

Поврзани вести

Исчезнатата малолетничка од Демир Капија се вратила дома.

Нејзината мајка вчер се јавила во полиција и информирала дека девојчето е дома. Не се соопштува каде било девојчето кое има 17 години.

Семејството на девојката живее во Шведска и во Демир Капија биле на годишен одмор. Мајката на девојчето била од Македонија.

Девојчето во четвртокот околу 23 часот излегло од дома и ја немало се до вчера вечерта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести