Магазин

Исчистете ги мастите од крвните садови со само три состојки

Исчистете ги мастите од крвните садови со само три состојки

Со комбинација на само три состојки можете во целост да ги исчистите артериите и да се решите од масните наслаги во крвта и крвните садови.

Овој моќен еликсир служи за чистење на затнатите артерии (атеросклероза), за регулација на покачените маснотии во крвта, за превенција на општата омалаксаност на организмот, во превенцијата и лекувањето на инфекции и настинки, за зајакнување на имунолошкиот систем, за чистење на црниот дроб и зајакнување на ензимите во црниот дроб како и за сузбивање на слободните радикали во организмот што предизвикуваат голем број сериозни болести.

Состојки:

  • 4 поголеми главици лук (околу 40 чешниња)
  • 4 неизлупени лимони
  • Помал корен ѓумбир или две лажици ѓумбир во прав
  • 2 литри вода

Подготовка:

Измиете го лимонот и исечкајте го на парченца. Доколку лимонот не е органски или е прскан, измијте го раствор од оцет и вода. Излупете го лукот и ставете го во блендер заедно со лимонот и ѓумбирот. Се заедно исмиксирајте така што ќе добиете хомогена маса. Измиксираната смеса ставете ја во метално тенџере, ставете 2 литри вода и зовриете ја смесата.

Штом ќе почне да врие, тргнете ја смесата од оган и оставете да се олади. Процедете ја течноста и чувајте ја во стаклени шишиња (доколку не ви пречи, не мора да ја процедувате).

Примена:

Земајте по една чаша (200 мл) од овој пијалок секој ден, најмалку 2 часа пред оброкот или на празен стомак. Пред секое користење добро протресете го шишето.

Очекувајте дека енергијата ќе ви се врати само за неколку недели, а циркулацијата во целост ќе ви се поправи.