петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ИСИС доби листа на војници кои треба да се ликвидираат

islamisti-iraq500

Последни вести

Групата „Исламска држава“ објави на интернет список на 100 американски војници, што треба да бидат ликвидирани, пишува весникот „Република“, пренесе МИА.

Списокот е објавен на џихадистички веб страници и на него се претставени 100 американски војници што учествуваат во борбите против групата. На списокот војниците се претставени по име и презиме, со нивни фотографии и адреси.

ИД тврди дека хакерскиот оддел на групата ги украл податоците за војниците од компјутери на Пентагон.

Најчитани вести