сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ИСИС обезглави пет жени, нивните глави ги фрлиле во ѓубре

bezglavi

Поврзани вести

Терористичката ИСИС обезглави пет жени во северен Ирак. Тие ги заробиле жените, ги ибвиниле дека се гатачи, а потоа по кратка постапка им ги отсекле главите.

По масакрот, телата на убиените жени биле фрлени во ѓубре. Тие биле Арапки и беа заробени пред неколку месеци и обвинети дека работаат против исламот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести