недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ИСИС обезглавија либански војник

Ова е втор либански заробен војник кој е убиен од исламистите откако организацијата упадна во либански граничен град минатиот месец. Убиениот е дел од групата од 19 војници кои се водат за исчезнати од нападот врз градот Арсал.

isis-syria

Последни вести

Милитантите од Исламската држава обезглавија заробен либански војник, покажуваат фотографиите објавени на социјалните медиуми.

Ова е втор либански заробен војник кој е убиен од исламистите откако организацијата упадна во либански граничен град минатиот месец.
Убиениот е дел од групата од 19 војници кои се водат за исчезнати од нападот врз градот Арсал.

Исламската држава неодамна обезглави двајца американски новинари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести