сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Искористете го денот, времето денеска сончево

soncevo

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец кој ќе биде особено изразен долж Повардарието и во источните делови и ќе услови особено расчистување на маглата.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 20 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а ќе се искачи до 20 степени.

Во недела и почетокот на наредната седмица ќе се задржи претежно сончево време со пониски утрински температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести