понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Искористете го викендот, времето ќе биде сончево

vreme

Поврзани вести

Утре не очекува променливо облачно време, на повеќе места ќе има и повремен пороен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен северозападен ветер кој попладне повремено ќе се засилува. За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести