петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 51

Искршено стакло од штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

vmro

Последни вести

Ноќеска е искршено стакло на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, информираат од кавадаречката полиција.

– Во временскиот период од 22:00 часот на 18.11.2016 година до 09:00 часот  на 19.11.2016 година, на ул.„Пиринска“, од страна на непознат сторител било скршено стакло од канцеларијата на ПП-ВМРО-ДПМНЕ, која е сместена во просториите на Месната заедница „Задругар“, соопштија од полицијата.

Надлежни екипи вршат увид на местото на настанот

Најчитани вести