вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Исквернавени пет гробови во гостиварско

policija_znak-500

Поврзани вести

Непознато лице извршило сквернавење на пет гробови во селото Дебреше, гостиварско.

На истите гробови е извршен ископ. Гробовите се стари повеќе од 150 години, а покојниците не се познати.

Се пронаоѓаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести