недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исламисти фрлаат од покрив маж бидејќи е геј

ho

Последни вести

Борците од групацијата Исламска држава почнаа кампања против хомосексуалците со пропагандно видео, објавено на исламистичка Интернет страница.

На снимката се гледа како припадници на ИД фрлаат од треттиот кат на една зграда маж, за кого се сомневале дека е хомосексуалец, пишува бртанскиот весник „Индепендент“.

Пред егзекуцијата исламистите формирале импровизиран суд, кој го обвинил мажот за содомија и донел одлука дека треба да биде казнет со смрт. Потоа најмалку девет мажи го турнале осомничениот хомосексуалец од третиот кат на зградата во ирачката провинција Анбар, која е под контрола на ИД.

Целиот настан е обајвен во пропагандното видео, но на него не се гледа дали мажот починал од падот.

ho1ho1

Најчитани вести