вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

„Исламски Калифат“ се закани со бомба на летот за Хамбург

erberlin

Последни вести

Сите летови на аеродромот во Хамбург се откажани откако полицијата доби закана дека во авионот што лета од Минхен има бомба.

Како што пренесува „Индепендент“ заканата наводно стасала од „Исламскиот калифат во Европа“.

Во авионот во тој миг се наоѓале 170 патници и 7 членови на екипажот. Сите авиони на лет до и од Хамбург се приземјени, а откако слетал и авионот од типот Ербас А320 полицијата го пребарала авионот, но не ја нашла бомбата.

 

Најчитани вести