вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Испатени субвенциите за сточарите кои одгледуваат свињи

Финансиската поддршка за одгледани и заклани гоеници во кланични капацитети изнесува 1.000 денари по грло.

finansii

Последни вести

Министерството за финансии во текот на вчерашниот ден исплати 79 милиони денари субвенции на 113 сточари за одгледување свињи.

Финансиската поддршка за одгледани и заклани гоеници во кланични капацитети изнесува 1.000 денари по грло.

Исплатени се субвенции на сточари кои одгледуваат свињи низ цела територија на Република Македонија.

Владата со редовна исплата на субвенциите за земјоделците останува доследна во поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести