сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Испил солна киселина и се фрлил во Вардар

Во Полициската станица во Карпош синоќа околу 19,45 часот од медицинска сестра од ИМП пријавено било дека на телефонскиот број 194 примиле пријава дека непознато лице паднало во реката Вардар, во близина на одбојкарското игралиште.

alkohol

Поврзани вести

Од извршените проверки било утврдено дека се работи за лицето Р.К. (55) од Скопје кој испил поголема количина алкохол и солна киселина. Тој од случајни минувачи бил изваден од реката и со возило на ИМП бил пренесен во УЦ-Скопје-Токсикологија. Од страна на СВР-Скопје излезено е на местото на настанот и се работи на целосно расчистување.

Најчитани вести