понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исплатена јануарската пензија

pari-denari-500

Последни вести

Јануарската пензија е исплатена денеска, соопшти Министерството за финансии.

На сметките на 289.336 пензионери префрлени се 3.604.984.680 денари.

Просечната пензија во јануари изнесува 12.487 денари, се вели во соопштението од Министерството за финансии.

Најчитани вести