понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Исплатена мартовската пензија на пензионерите

Поддршката на животниот стандард на пензионерите и социјалните категории останува приоритет на оваа Влада

denari i evra

Поврзани вести

Министерството за финансии денеска ја исплати мартовската пензија, па така на сметките на 285.637 пензионери префрлени се три милијарди 566 милиони денари.

Минатиот месец пензиите беа покачени за 600 денари. Со тоа просечната пензија е зголемена за 62 проценти во однос на 2006 година и сега изнесува 12.450 денари.

Исплатата на пензиите се одвива и ќе продолжи да се одвива редовно првата недела во месецот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести