четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Исплатена пензијата за месец јуни

pari

Поврзани вести

Министерството за финансии денеска ја исплати пензијата за јуни. На сметките на 286.573 пензионери префрлени се 3 милијарди 577 милиони и 600 илјади денари.

Просечната пензија заклучно овој месец изнесува 12.489 денари.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести