петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Исплатени премиите за Европското првенство во Данска

reprezentacija_za_podgotovki_560

Поврзани вести

Ракометната федерација на Македонија им ја исплати ветената премија од вкупно 30.000 евра на репрезентативците и стручниот штаб за пласманот во втората фаза од европското првенство во Данска. 

Парите се веќе „легнати“ на сметките на сите што дадоа придонес за пласманот во втората фаза, кога во конкуренција на Данска, Чешка и Австрија, го освоивме второто место со една победа, едно реми и пораз, што е најдобар успех на машката репрезентација во првата фаза од едно континентално натпреварување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести