петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Испорачан првиот милион во Среќни коцки

srekni_kocki

Поврзани вести

Задоволството од играње  на друштевната игра јамб во облик на Интстант лотаријата Среќни коцки  донесе радост во пакет со фантастични еден милион денари. Првиот милион во оваа инстант игра на среќа на Државна лотарија на Македонија е освоен на 15-ти февруари. Среќната грепка е купена во продажното место Бартон во Тетово. Она што е интересно е дека оваа добивка ја делат тројца другари кои воедно биле и колеги на работа.

Тие се договориле, сите да купат инстант грепки, а во случај некому да му се падне нешто, добивката се дели на три дела. На радоста и немало крај, кога откриле дека добивката од Среќни коцки е точно еден милион денари.

Само за потсетување, Државна лотарија на Македонија неодамна ја лансираше и оваа игра на среќа во Инстант лотариите, Среќни коцки. Под мотото Сврти јамб за милион, оваа игра им овозможува на играчите одлична можност за забава во комбинација со можноста да освоите добивка која веднаш може да си ја однесете дома.

Вкупниот фонд на добивки во оваа инстант лотарија е 25 милиони денари, а секој трет лоз е добитен. Еден инстант лоз чини 40 денари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести