вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Исповед: Татко ми ме силуваше бидејќи немаше пари за проститутки

ispovest-silovanje-otac-1420902706-606448-520x351

Последни вести

Британката Силвија Прескот проговорила за страшна тајна која ја мачела со децении. Таа објави дека нејзиниот татко, Оливер Гарсајд, со години ја мачел и сексуално злоставувал додека таа била тинејџерка.

Силвија не можела да ја раскаже својата приказна додека била жива баба ѝ.  По смртта на нејзината баба, одлучила да отиде во полиција. Британката, која е мајка на синови кои се на  30, 29 и 25 годиншна возраст, жали што порано не пријавила во полиција. Нејзиниот татко, кој сега има 68 години, веќе е во затвор, каде одлежува затворска казна од осум години.

– Се надевам дека мојата приказна ќе им помогне на другите девојки да ги пријават своите душмани. Бев толку преплашена. Сето тоа се случуваше долго и беше многу одамна. Конечно собрав сила – раскажува Силвија.

Во текот на судењето, таткото-монструм се бранел така што велел дека ја злоставувал својата ќерка бидејќи немал пари за проститутки.

– Останав шокирана, каква е таа одбрана? Каков е тој човек? – изјавија Силвија.

Најчитани вести