среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Испратени пола милион коверти со фискални, рокот истекува на полноќ

Првото извлекување ќе биде пренесувано на МРТ, на 30-ти декември во 20 часот.Пликоата за првото коло ќе се примаат до полноќе за да има време Лотарија да се организира за извлекувањето на 30 декември.

fiskalna-na-raka500

Поврзани вести

Уште малку време остана до првото извлекување од наградната игра „Фискална на рака, награди без мака“.
Ковертите може да се испраќаат до вечерва на полноќ. Граѓаните испратиле околу 500.000 коверти со по 20 фискални сметки.

Првото извлекување ќе биде пренесувано на МРТ, на 30-ти декември во 20 часот.Пликоата за првото коло ќе се примаат до полноќе за да има време Лотарија да се организира за извлекувањето на 30 декември.

Второто извлекување ќе биде на 30 јуни 2014, а третото на 30 декември наредната година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести