вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Испукале панели на авион, принудно слетал на Сан Франциско

523895_prinudno-sletanje03-foto-facebook-james-wilson_ff

Последни вести

Американскиот авион на компaнијата „Американ ерлајнс“ кој полета за Далас од меѓународниот аеродром во Сан Франциско морал да се врати и да слета на истиот аеродром поради пукање на панелите, соопштија аеродромските власти.

Авионот на летот 2293 после пола час од полетувањето се вратил и слетал без инциденти и никој од 184 патници и шест членови на екипажот не е повреден, изјави портпаролот на Американ ерлајнс, пренесува АП.

Иако проблемот кој настанал е поврзан со притисокот, пилотската кабина не го изгубила притисокот и маските за кислород не биле употребени, додаде Милер.

Еден од патниците изјавил дека почувствувал тресење на трупот на авионот и бучење однадвор непосредно по полетувањео.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести