недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Испукани рафали од автоматска пушка во скопско Количане

Вчера околу 16 часот во село Долно Количани, скопско, непознато машко лице, кое било со автомобил „Голф 4“, од автоматска пушка пукало кон група граѓани по што избегал.

133351085

Поврзани вести

На местото на настанот биле пронајдени чаури од автоматско оружје, а повредени лица нема. Веднаш по настанот од страна на полициски службеници од единицата Алфа било сопрено возилото со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М. од с.Горно Количани. При преглед во возилото биле пронајдени неколку куршуми од автоматска пушка, но оружје не било пронајдено. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести