петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Истакнете ја убавината на вашите очи со сенките Chubby Stick на Clinique

За заводлив изглед на вашите очи изберете една од нијансите од палетата на бои на сенките за очи Chubby Stick на брендот Clinique.

chubby_nasl

Последни вести

chubby

Нежната кремаста боја воопшто нема да ја чувствувате, а вашите очи ќе бидат истакнати.

Специјално дизајнираната амбалажа во вид на молив овозможува нанесувањето на овие сенки да биде мошне лесно. Доколку сакате понежен изглед, само еднаш нанесете од оваа сенка, а доколку сакате поистакнат изглед тогаш нанесете уште еден слој.

Оваа сенка за очи трае долго, а специјално дизјанираната амбалажа ќе направи шминкањето да биде мошне лесно. Нема потреба од острилки и дополнителни апликатори, доволно е само еднаш да го завртите моливчето и ќе добиете повеќе сенка.

Најчитани вести