четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Истанбул погоден од торнадо!

Ретко торнадо го зафати источен Истанбул вчера, 19 јуни, како последен пример за исклучителни временски услови.

n_68035_4

Последни вести

Ретко торнадо го зафати источен Истанбул вчера, 19 јуни, како последен пример за исклучителни временски услови.

Силен дожд и ветер го променија животот на граѓаните во вечерните часови, а властите предупредија дека 50 литри на метар квадратен дожд биле очекувани.

Торнадото помина на Мраморното море, помина низ областите на Пендик и Тузла во источен Истанбул и стигна до провинцијата Кочели. Фотографии од торнадото се проширија низ социјалните мрежи во Турција, пишува „Хуриет дејли њуз“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести