недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Истепан малолетник во училишен двор

Причина за физичкиот напад е претходна расправија за тоа кој да игра во училишната спортска сала.

gievski

Последни вести

Група насилници вчера околу 11.30 часот во дворот на основното училиште „Панајот Гиновски“ го истепале малолетниот К.Б. од Скопје.

Полицијата извести дека момчето има тешки повреди. Причина за физичкиот напад е претходна расправија за тоа кој да игра во училишната спортска сала.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести