понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Истепани и ограбени двајца кичевци

Насилството се случило на 7 јули,околу 3.20 часот на улицата Борис Кидрич. Откако ги истепале В.Ц. и И.Т., на еден од нив му го зеле мобилниот телфон, по што разбојниците избегале.

tepa;ka

Последни вести

Тројца насилници од кичевското село Србица, наскоро ќе седнат на обвинителна клупа, оти истепале и ограбиле две момчиња од Кичево.

Насилството се случило на 7 јули,околу 3.20 часот на улицата Борис Кидрич. Откако ги истепале В.Ц. и И.Т., на еден од нив му го зеле мобилниот телфон, по што разбојниците избегале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести