вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Истепано момче од Желино

pol

Последни вести

Момче од селото Желино Е.Р. (19), вчера се задобило со телесни повреди  откако бил нападнат на улицата Маршал Тито во Тетово, соопшти полицијата.

Тој првин бил однесен во Клиничката болница во Тетово, а потоа поради сериозноста на повредите бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Полицијата извести дека во врска со инцидентот се приведени две лица, а после расчистување на настанот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести