понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Истите луѓе од 2001 повторно се инволвирани и сега

filip-petrovski-500

Последни вести

Не само последната епизода, напади на караули, туку и увертирата која ја имаме изминативе неколку месеци со материјалите кои Заев ги доби во соработка со странски служби, како и ликовите кои му ги дадоа сега беа инволвирани и во 2001-ва година во аферата „Големо уво“.

Ова во Дневник плус на Канал 5 го истакна Филип Петровски.

-Истите луѓе она што го правеле во ’90, го направија во 2001 и го направија повторно во 2015, но периодот во кој тие делуваат е поширок и се се тоа едни исти ликови кои овие методи ги користат за уцена на политичари, за промена насилна на власта и за обезбедување добра позиција за нив, вели Петровски.

Најчитани вести