Крими хроника

Истрели од огнено оружје во Кавадарци, се трага по насилникот

Истрели од огнено оружје во Кавадарци, се трага по насилникот

Неколку куршуми во воздух испукало непознато лице пред усгостителски објект во Кавадарци од возило кое се движело по улицата „Илинденска“. Настанот бил пријавен во кавадаречката полиција.

Портпаролката на СВР Велес, Анита Стојковска информираше дека инцидентот се случил во 12:55 часот.

На местото на настанот е увидна екипа од полициската станица од Кавадарци и се преземаат мерки за расветлување на случајот.