вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Истурена канцеларија на ФЗОМ во општина Боговиње

Канцеларијата на ФЗОМ е отворена веќе 20 дена, сместена е во просториите на поранешната општинска зграда во село Камењане и отворена е секој работен ден од од 07:30 до 15:30 часот.

Канцеларија на ФЗОМ во Маврово-Ростуше

Канцеларија на ФЗОМ во Маврово-Ростуше

Поврзани вести

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Џемали Мехази беше во работна посета на својата веќе отворена истурена канцеларија во општина Боговиње, при што оствари и среба со градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи.  Канцеларијата на ФЗОМ е отворена веќе 20 дена, сместена е во просториите на поранешната општинска зграда во село Камењане и отворена е секој работен ден од од 07:30 до 15:30 часот.

Фондот за здравствено осирување на Македонија во општина Боговиње овозможува за осигурениците од една страна да се растовари  гужвата, а од друга страна да се скрати непотребното губење на време 30.000 жители кои патуваат до најблиската подрачна служба на ФЗОМ за да ги остварат своите права и правата на своите вработени од областа на здравственото осигурување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести