сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Италија без Балотели, Шпанија со Диего Коста

italija bez baloteli

Последни вести

Фудбалските фанови денеска ќе добијат шанса да уживаат во неколку интересни пријателски натпревари, а убедливо најголемо внимание ќе привлечи дуелот помеѓу финалистите на последното ЕП во Украина, репрезентациите на Шпанија и Италија.

За прв пат, дресот на актуелниот светски и европски шампион ќе го облече и натурализираниот репрезентативец на Шпанија од редовите на Атлетико (М), Диего Коста, а поради повредата која ја има на десното рамо, дуелот на “Винсенте Калдерон” од пред малите телевизиски екрани ќе го следи најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Италија, Марио Балотели.

Голема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу репрезентациите на Франција и Холандија, а репрезентативците на Германија ќе се обидат да ја оправдаат фаворитската улога во пријателскиот натпревар против секогаш незгодната селекција на Чиле.

Поинтересни натпревари: Шпанија – Италија, Португалија – Камерун, Франција – Холандија, Англија – Данска, Велс – Исланд, Полска – Шкотска, Ирска – Србија, Германија – Чиле, Белгија – БСК, Швајцарија – Хрватска, Романија – Аргентина, Турција – Шведска, Ј. Африка – Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести