петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Италија ќе напаѓа со Балотели, Дестро и Инсиње

ITALIJA NAPAGA BALOTELI

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Чезаре Прандели го објави поширокиот список со фудбалери кои се во комбинација за настап на престојниот Мундијал во Бразил.

Популарните “азури” ќе се натпреваруваат во групата “Д”, каде за противник ги имаат репрезентациите на Англија, Уругвај и Костарика.

Убедливо најголема ѕвезда во поширокиот список е контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели, но најверните фанови на Италија најмногу очекуваат од искусниот играч за врска, Андреа Пирло.

Список со фудбалери: ГОЛМАНИ: Џанлуиџи Буфон, Матиа Перин, Салваторе Сиригу, Антонио Миранте. ДЕФАНЗИВЦИ: Игнасио Абате, Андреа Барѕаљи, Леонардо Бонучи, Џорџо Киелини, Матео Дармиан, Матиа де Шиљо, Кристијан Маџо, Габриел Палета, Мануел Пасквал, Андреа Ранокија. СРЕДЕН РЕД: Алберо Аквилани, Антонио Кандрева, Даниеле де Роси, Клаудио Маркизио, Рикардо Монтоливо, Тиаго Мота, Марко Пароло, Андреа Пирло, Ромуло, Марко Верати. НАПАД: Антонио Касано, Алесио Черчи, Матиа Дестро, Чиро Имобиле, Лоренцо Инсиње, Џузепе Роси, Марио Балотели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести