петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Италија: Шокантна пресуда, ослободиле педофил, бидејќи жртвата го сака

Италијанец од судот бил прогласен за виновен за сексуална злоупотреба на малолетно девојче и осуден на пет години затвор, но, казната била повлечена откако девојчето рекло дека го сака, па судот рекол дека се работи за љубовна врска, а не силувње.

pedofil

Поврзани вести

Шеестгодишен Италијанец е осуден на пет години затвор поради сексуална злоупотреба  11-годишно девојче, но е ослободен откако малата жртва пред судот изјавила дека е заљубена во него и дека сака да биде со него. Судијата ја повлекол пресудата бидејќи двојката, според него, била во романтична врска и не станува збор за злоупотреба.

Италијанските медиуми пишуваат дека педофилот е социјален работник од градот Катанзар во јужниот дел на земјата. Девојчето му било доделено на гржа поради трагичната животна судбина, а тој брутално ја искористил.

Полицијата по пријавата извршила претрес во неговата викендичка на море, а таму во креветот го пронашла девојчето.

Јавноста е шокирана од постапката на судот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести