четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Италија со дрес кој ги масира мускулите

i

Последни вести

Веќе сме заборавиле кога фудбалските репрезентации користеа нормално, едностави дресосови, кои беа комбинација од една или најмногу две бои. Спортските брендови се во постојана трка со времето и конкуренцијата, постојано дизајнираат нови модели со помош на најновите технологии.

Меѓу најинтересните ќе ги вброиме дресовите на фудбалската репрезентација на Италија и на Португалија.
Италија веќе неколку години носи дресови на познатата спортска марка “Пума”. Во Бразил, избраниците на Чезаре Прандели ќе имаат дресови со специјални ленти кои ќе ги масираат мускулите и ќе ја обновуваат нивната енергија уште на зелениот терен.

Репрезентативците на Португалија сосат дресови на познатата марка “Најк” која ја користи технологијата “драј-фит”, која му дозволува на материјалот да се провертува и не дозволува задржување на потта.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести