вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Италијанската морнарица спаси 73 илегални имигранти

Imigranti

Поврзани вести

Италијанската воена морнарица утрово спаси 73 илегални имигранти јужно од островот Лампезуда.

Во истиот чамец имало и осумнаесет безживотни тела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести