недела, 30 април 2017  |  Вести денес: 35

Италијанската полиција заплени 277 килограми марихуана, уапсени четворица Албанци

Еден од уапсените го возел чамецот, додека тројцата го чекале на брегот. Сите четворица се по потекло од албанскиот приморски град Валона.

mrihuana

Последни вести

Италијанската полиција во градот Лече заплени уште една пратка со големо количество на марихуана транспортирана со моторен чамец од албанскиот брег.

– Во акцијата реализирана во соработка на албанската и италијанската полиција во Сан Каталдо, Лече, запленети се 277 килограми марихуана транспортирани со моторен чамец. Уапсени се четворица албански државјани, тројца од нив со престој во Италија, пренесува порталот Албеу, повикувајќи се на соопштението на албанската полиција.

Еден од уапсените го возел чамецот, додека тројцата го чекале на брегот. Сите четворица се по потекло од албанскиот приморски град Валона.

Во меѓувреме, по добиените информации по оперативен пат, албанската полиција заплени 80 килограми марихуана, повеќе парчиња автоматско оружје и електронска вага, уапси две лица, а по две се уште се трага.

Пред еден ден полицијата во италијанскиот град Саленто заплени моторен чамец со повеќе од 700 килограми марихуана. Уапсени се двајца албански државјани кои истата ја транспортирале со моторен чамец, начин кој станува се позагрижувачка појава, пишува порталот „Албеу“.

Најчитани вести