петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Италијански фестивал во Скопје од 13 до 22 јуни

Темата на овогодинешното издание е „Почувствувајте ја Италија со сите ваши сетила“, и вклучува курс за вљубеници во италијанската кујна, дводневна практична обука за професионални готвачи, презентација на италијански производи во Веро Центар, модна ревија со италијански дизајнери, семинар за технологија за винска индустрија и други настани

italija

Поврзани вести

Првиот италијански фестивал кој го организира Канцеларијата за економска соработка при Амбасадата на Италија во Скопје ќе се одржи од 13 до 22 јуни на повеќе локации ниц градот.

Темата на овогодинешното издание е „Почувствувајте ја Италија со сите ваши сетила“, и вклучува курс за вљубеници во италијанската кујна, дводневна практична обука за професионални готвачи, презентација на италијански производи во Веро Центар, модна ревија со италијански дизајнери, семинар за технологија за винска индустрија и други настани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести