среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Итен разговор Путин-Ердоган по убиството на рускиот амбасадор

Russian President Vladimir Putin visits Turkey

Последни вести

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со својот турски колега Реџеп Таип Ердоган за убиството на рускиот амбасадор Андреј Карлов.

Итниот телефонски разговор следел само еден час откако амбасадорот им подлегнал на повредите.

Се уште не се објавено деталите од разговорот.

Најчитани вести