сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Итихат следна дестинација на Вертонген

itihat vertongen

Поврзани вести

Во списокот со фудбалери кои би требало да го засилат најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, за време на летниот преоден рок, може да се прочита и името на белгискиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Јан Вертонген.

Англиските медиуми се убедени дека Манчестер Сити веднаш на стартот од летниот преоден рок ќе испрати официјална понуда за 26-годишниот дефанзивец која нема да биде помала од 25 милиони евра.

Најавениот трансфер полесно ќе биде реализиран и доколку неговиот актуелен клуб,  Тотенхем, на крајот од актуелната сезона не обезбеди место кое води во групната фаза или во последното квалификациско коло од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести