петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Итна евакуација на Обреновац, доаѓа нов бран!

poplavi500

Поврзани вести

Српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ наредил итан евакуација на Обреновац, бидејќи кон градот се приближува нов бран.

Во поплавениот град има 13 жртви.

-Од 13 жртви, шест луѓе се удавиле, а седум починале од природна смрт, изјавил министерот за Б92  додавајќи дека има многу злонамерни информации за бројот на жртвите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести