сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Иванов денеска во Јужна Македонија

Иванов, кој по втор пат ја бара довербата од граѓаните, ќе се сретне со жителите на Богданци и Дојран, а ќе одржи митинзи во Демир Капија и Гевгелија.

ivanov avtobus

Поврзани вести

Караванот на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов и неговиот тим за поддршка денеска ќе одржи средби и митинзи во јужна Македонија.

Иванов, кој по втор пат ја бара довербата од граѓаните, ќе се сретне со жителите на Богданци и Дојран, а ќе одржи митинзи во Демир Капија и Гевгелија.

Досега Иванов и „Тим Македонија“  посетија повеќе македонски градови во рамки на неговата предизборна кампања. Тој кампањата ја започна со голем митинг во Охрид на 24 март, а ќе ја заврши на 5 април со централен митинг во Скопје.

Пред своите поддржувачи, симпатизери и гласачи Иванов истaкна дека и во новиот мандат, доколку победи, ќе се посвети на економскиот развој на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести