среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Иванов и дипломатскиот кор во посета на Вевчани

ivanov-7

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов денеска заедно со претставниците на дипломатскиот кор во земјава ќе ја посетат општина Вевчани.
Во рамки на посетата, која е дел од дипломатскиот прием што го приредува претседателот традиционално по повод новогодишните и божикните празници, ќе ги разгледаат црквата „Св. Никола“ и  Вевчанските извори.

Иванов синоќа во Струга приреди дипломатскиот прием кој се обрати пред присутните амбасадор и претставници на странски земји, а обраќање имаше и рускиот амбасадор во земјава Олег Шчербак.

 

Најчитани вести