вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Иванов го посети струшко Октиси

oktisi1

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска имаше средба со жителите на струшкото село, Октиси, кои му изразија голема поддршка за претстојните претседателски избори.

Иванов пред жителите на Октиси ја претстави својата изборна програма и порача дека ќе продолжи неговото залагање за безбедна држава, за силно стопанство и за образована младина.

 

oktisi2

 

oktisi3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести