вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Иванов и Груевски ја посетија „Успение на Пресвета Богородица“ во Македонска Каменица

ivaniov i ruevski

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски по повод Велики Петок ја посетија црквата „Успение на Пресвета Богородица“ каде присуствуваа на бдението со пеење на статии – Оплакување Христово.

Претседателот Иванов на христијанските верници им посака претстојните Велигденски празници да ги поминат во спокојство, мир, радост и семејна хармонија

Воедно Иванов и Груевски остварија средба и со младите од Македонска Каменица со кои разменија мислења околу севкупните предизвици со кои се соочуваат младите луѓе во процесот на образование и процесот на  вработување.

Младите од Македонска Каменица ја поздравија досегашната посветеност на претседателот Иванов на студентите и воопшто на младите генерации во Република Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести