сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Иванов и сопругата Маја се сретнаа со Даниел Кајмакоски

ivanov

Поврзани вести

Претседателот Ѓорѓе Иванов, денеска оствари неформална средба со македонската и балканска ѕвезда Даниел Кајмакоски.

На неофицијалната средба присуствуваше и сопругата на македонскиот претседател, Маја Иванова.

Во своето излагање во Струга, кога Иванов ја бараше поддршката од граѓаните за втор мандат, го поздрави новиот македонски амбасадор на македонската музика, Даниел Кајмакоски.

-Струга е град на поезијата, во кој доаѓаат поети од цел свет. Сега од Струга еден стружанец со песна ќе го освојува светот. Новиот музички херој на Македонија и Балканот е нашиот Данијел Кајмакоски, посочи тогаш Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести