среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Иванов ја донираше платата за настраданите од поплавите

Тој упати повик до сите државни и јавни функционери да го сторат истото.

ivanov-1

Поврзани вести

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ја донираше својата месечна плата во Фондот за помош на настраданите од неодамнешните поплави во Скопје.

Истовремено упати повик до сите државни и јавни функционери да го сторат истото. Сега е момент за хуманост на дело.

 

Најчитани вести